RSS
 

Palenie NIE zabija?!

25 mar

Współcześnie rynek jest nasycony e-papierosami, które coraz częściej znajdują swoich nabywców. Jedna z głównych korzyści, jakie daje e-palenie to polepszenie zdrowia, a przyglądając się dokładniej – używanie papierosów elektronicznych jest zwyczajnie o wiele zdrowsze od klasycznych. Czy e-papierosy rzeczywiście są tak zdrowe, jak głoszą hasła reklamowe? Zatem przyjrzyjmy się im przez ten pryzmat.

Czy e-papierosy mogą uzależnić?

Myśl tego gadżetu mówi, że elektroniczne papierosy mają służyć osobom palącym, które już są uzależnione od nikotyny. Paląc płyny pozbawione nikotyny, palacz zaspokaja odruch sięgania i zaciągania się papierosem zwykłym.

Czy e-papierosy w rzeczywistości pomagają rzucić palenie?

Nie łatwo policzyć użytkowników, którzy przedtem nie korzystali z papierosów standardowych. Ta zmiana zapewnia sporo pożytków, na dodatek elektroniczne papierosy umożliwiają kontrolę nad ilością zażywanej nikotyny, co umożliwia na powolne zmniejszanie jej. Na skutek tego, odstawienie elektronicznych papierosów nadchodzi nieporównywalnie swobodniej aniżeli rozstanie z standardowymi papierosami.

Czy imitacja dymu jest toksyczna dla zdrowia?

Dym z papierosów zwykłych ma nie tylko słynną nikotynę, lecz także tysiące składników trujących dla zdrowia. Za to mgła imitująca dym w e-papierosach, zawiera zaledwie do 2% nikotyny.

Czy istnieje potwierdzenie nieszkodliwości elektronicznych papierosów?

Nieszkodliwość e-palenia jest ciężka do zbadania, podobnie jak jego toksyczność. Najwięcej w tej kwestii mają do wyrażenia osoby opierające się o empiryzm. A ich zdanie w większości wypadków mówi o tym, że czują się lepiej niż wtenczas, gdy korzystali z papierosów standardowych.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz