RSS
 

E-papierosy w Polsce i na świecie

25 mar

Elektroniczne papierosy posiadają względnie młodą historię, i to nie wyłącznie w skali naszego kraju, ale również w kontekście całej ziemi, w związku z czym nic niespotykanego, że mnóstwo państw nie pochyliło się nad nimi w sferze prawnej, a poświadczeniem rzeczonych słów jest między innymi Belgia, gdzie takowe nie podlegają całkowicie jakimkolwiek zasadom prawnym.

Nie jest niemniej tak, iż zawsze tak jest, a wręcz na odwrót, gdyż rozmaite kraje różnorodnie tę używkę traktują i naprawdę wskazane jest o tym się przekonać, tym szczególniej że jej sława nadzwyczaj się zwiększa i nic nie wskazuje, aby miało być odwrotnie.

I tak ot, elektroniczne papierosy chociażby w Australii są w pełni niedozwolone, w Austrii uważa się je za przyrządy medyczne, w Danii jako takie są dozwolone, ale wkłady nikotynowe już nie, w Finlandii dozwolony jest tylko ich nabytek w państwach zagranicznych i wykorzystywanie własnymi siłami, w Holandii zabrania się ich reklamowania, a w USA podlegają akceptacji prawnej, ale w konsekwencji badań (uskutecznianych przez tamtejszych profesjonalistów) dochodzi do wybiórczego zabraniania sprowadzania niektórych modeli.

Jak to ma się zaś w naszym państwie? A no tak, że elektroniczne papierosy nie podlegają paru zaleceniom prawnym, chociaż zabrania się ich palenia w niektórych miejscach, takich jak między innymi środki transportu miejskiego.

Pomijając jednak to, jak sytuacja prawna tychże się prezentuje, istnieje niezwykle duża szansa, że mnóstwo na tej płaszczyźnie się jeszcze przekształci, ponieważ do polityków całego świata dociera w końcu, iż elektroniczne papierosy stanowią faktyczną alternatywę dla ich zwyczajnych odpowiedników.

Informacje na temat szkodliwości znajdziecie tutaj:


http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/news/badaja-wplyw-e-papierosa-na-zdrowie,1829300,225

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz