RSS
 

E-papierosy – co w trawie piszczy?

25 mar

E-papierosy – co w trawie piszczy?

Od kilku lat w Polsce można spotkać się z z e-papierosami. Niemniej jednak to, czym cechuje się owa „nowość” wielokrotnie pozostaje niejasne. Jeśli jesteś jedną z osób, dla których e-papieros wciąż jest zagadką, ten artykuł jest kierowany do Ciebie.

Wygląd papierosa elektronicznego często jest tak przybliżony do tradycyjnego, iż łatwo o pomyłkę. Nie brakuje także odmian przypominających długopisy. Z czego składa się e-papieros?

Budowa papierosa zazwyczaj jest trzyczęściowa:

- Kartridż (ustnik) – zawiera zbiornik na płyn

- Atomizer – część, w której płyn jest nagrzewany i zamienia się w parę wodną;

- Źródło zasilania – elektroniczne papierosy w wielu przypadkach można „ładować” korzystając z przewodu USB bądź gniazda samochodowego.

Poza tym koniec e-papierosa zawiera żaróweczkę imitującą żar palącego się papierosa.

Jak działają e-papierosy?

Podczas zaciągania się, czujnik wykrywający zmianę ciśnienia powietrza pobudza grzałkę (atomizer), w której płyn jest rozgrzewany do temperatury 150-180 stopni Celsjusza. Potem generuje się aerozol, który jest wdychany. Generowana jest też substancja imitująca dymek powstający podczas palenia zwykłego papierosa. Lampka ulokowana w zakończeniu e-papierosa przypomina żar tworzący się podczas wypalania klasycznego papierosa.

W czym e-papierosy przewyższają tradycyjne modele?

Kluczową rolą jest zadbanie o zdrowie palącego, e-papierosy są w znacznym stopniu zdrowsze od standardowych. Do tego znaczącą sprawą jest ekonomia. Użytkowanie e-papierosa jest niewspółmiernie tańsze do palenia analogowych papierosów. Dodatkowym decydującym faktem jest swoboda palenia, w przeciwieństwie do papierosów analogowych, zakazy e-palenia nie istnieją.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz