RSS
 

E-papierosy a zdrowie

25 mar

Nie da się zaprzeczyć, że e-papierosy to bardzo powszechny temat, który widzimy dosłownie wszędzie, wobec czego warto się mu przypatrzeć, tym więcej że narosło naokoło niego dość sporo kłamstw, a odkręcenie tychże jest konieczne do trafnej oceny tegoż akcesorium.

e-papierosy evicI tak oto fałszywym przekonaniem pierwszym jest to, iż owe e-papierosy są absolutnie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ owszem, nie ma weń rakotwórczych substancji smolnych, ale nikotyna w liquidach bezustannie może skutkować w różnego typu konsekwencje (w pojęciu uczonych z Anglii są one zbliżone do tych wywoływanych przez filiżankę kawy).

Po drugie, niezwykle często stykamy się z twierdzeniem, iż e-papierosy możemy stosować wszędzie, co także jest mitem, ponieważ osoby niepalące już twierdzą, że nie chcą być biernymi palaczami, bez względu na to, czy mowa o typowych papierosach, czy o tych elektronicznych, stąd zresztą tych drugich już zabroniono w rodzimych środkach komunikacji publicznej.

Po wtóre wreszcie, nieraz słyszymy, iż e-papierosy są niedrogie, ale tak naprawdę i to nie jest wcale normą, bowiem wszystko jest uzależnione od tego, ile palimy (niemniej, wbrew początkowej drożyźnie zestawu, w szerszym kontekście faktycznie jest to przedsięwzięcie tańsze).

Reasumując, zanim postawimy na tę technikę, pomyślmy nad tym, co o niej wiemy, skąd czerpiemy o niej informacje, w jaki sposób je rozpatrujemy oraz generalnie, czy jesteśmy osobami świadomymi, którzy wiedzą, co chcą nabyć.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Zdrowie

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz