RSS
 

Charakterystyka e-papierosów

25 mar

Czym cechują się e-papierosy? Wyliczać można by tu niesłychanie długo, startując od banalnej obsługi (potrzebującej tylko regularnego dolewania płynu i doładowywania akumulatora), poprzez nietworzenie substancji karcynogennych i nieduże koszta (z analiz wynika, że za dziewięćdziesiąt do dwustu papierosów zapłacimy od sześciu do dwudziestu siedmiu złotych), a na legalności palenia na obszarach publicznych zakańczając. Niemniej, absolutnie nie jest tak, iż są one doskonałe, a wręcz odwrotnie, ale już teraz (czyli na etapie ich udoskonalania) nie ma lepszej alternatywy dla nałogowców.

Potwierdzeniem tychże słów są zaś coraz to bardziej innowacyjne badania i opinie mediów, pośród których możemy przedstawić artykuł w The Guardian, gdzie eksperci zrównują szkodliwość nikotyny (którą e-papierosy zawierają) do szkodliwości kofeiny w kawie, tekst organizacji Lega Italiana Anti Fumo, gdzie referowane są następstwa pilotażowych badań medycznych pana Riccardo Polosy (które poświadczały należyty wpływ e-papierosów na nałóg tytoniowy), a także na przykład artykuł Thomasa J. Glynna, gdzie przybliżono plusy emitowania samej nikotyny (i jednoczesnego wykluczenia emisji paru tysięcy substancji niebezpiecznych dla organizmu), nasycanie odruchów typowych dla czynności palenia, niwelowanie rezultatów biernego palenia oraz użytkowanie tego oprzyrządowania jako środka do oswobodzenia się z nałogu.

e-papierosyPomimo wyżej rzeczonych opinii natomiast, ogrom państw bez ustanku traktuje e-papierosy jak szkodliwą egzotykę, czego konfirmacją jest Austria, gdzie sprzedaż tychże jest zwyczajnie zabroniona, Dania, gdzie liquidy nikotynowe są bezprawne tymczasowo, Holandia, gdzie nie wolno ich reklamować, Malezja, gdzie e-papierosy są dostępne jedynie na receptę, a także bezlik podobnych. Zresztą, w Polsce również można oglądać dziwną politykę odnośnie takowych, gdyż już zakazano stosowania ich choćby w rodzimych środkach transportu publicznego.

Specjaliści wyrażają jednak mniemanie, że sytuacja ta się zmieni, bo pojawia się narastająca liczba pozytywnych opinii na temat takiej alternatywy, a do tych świat ustawodawczy wprost będzie musiał się przystosować, ponieważ w przeciwnym razie spotka się on z nadzwyczaj dużym oporem ogółu, który to zresztą e-papierosy zaczyna coraz to bardziej doceniać i coraz to bardziej ochoczo zeń robić pożytek.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Ciekawostki

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz